2019 YAZ KAMPI

2019 YAZ KAMPI

Geleceğin Akademisyenlerini Arıyoruz Lisans Destekleme Projesi kapsamında 2019 Yaz Kampı gerçekleştirildi. Kampa proje öğrencilerinin yanı sıra şehir içinden ve şehir dışından öğrenciler katıldı. Kamp çerçevesinde farklı alanlardan kıymetli hocalarımızla dersler yapıldı, okumalar gerçekleştirildi, kritiklerde bulunuldu. Kıymetli üstadlara ziyaretler yapıldı, ilimlerinden ve birikimlerinde istifade edildi. Öğrenciler ilgi alanlarına yönelik sunumlar gerçekleştirdi. YDS sınavına yönelik dil desteği sağlandı.

2019 YAZ KAMPI

Geleceğin Akademisyenlerini Arıyoruz Lisans Destekleme Projesi kapsamında 2019 Yaz Kampı gerçekleştirildi. Kampa proje öğrencilerinin yanı sıra şehir içinden ve şehir dışından öğrenciler katıldı. 2019 Yaz Kampı Anadolu İlahiyat Akademisi Kurucu Müdürü Tuncer Namlı ve Fecr Yayınevi Müdürü Hüseyin Nazlıaydın’ın da katılımıyla gerçekleştirilen tanışma toplantısı ile başladı.

.

Toplantının ardından Dr. Necdet Subaşı ile "Akademi nedir?" konulu ilk ders yapıldı. Necdet Subaşı ile 5 hafta boyunca farklı kitaplar üzerinden gerçekleştirilen okumalar üzerinden "GEÇMİŞ, BUGÜN ve GELECEK" üst başlıklı ders serisi gerçekleştirildi.

Yaz Kampı kitap kritiklerinin ilki Prof. Dr. Mehmet Evkuran ile Sosyal Bilimlerde Hakikat ve Yöntem başlığı altında "Sosyal Bilimler Mantığı ve Kelam" isimli kitabı üzerine yapıldı. Prof. Dr. Mehmet Akif Koç ile Oryantalizm başlığı altında "Batılı Kur’an ve Tefsir Araştırmalarının Türkiye’ye Etkisi Üzerine Bir Deneme" isimli makalesi üzerine kritik gerçekleştirildi. Prof. Dr. Asım Yapıcı ile Psikoloji ve Sosyal Bilimler başlığı altında "Nietzsche Ağladığında" ve "Korku ve Titreme" kitapları üzerine kritik yapıldı. 

.

Doç Dr. Ali Avcu ile "Bâtınî ve İrfânî Düşünce" başlıklı ders yapıldı.

Tuncer Namlı ile "Tarihselci ve Evrenselci Kur’an Okumalarının Genel Kritiği" başlıklı ders gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Gürbüz Deniz ile "Felsefe ve Metafizik Ekseninde Akaid" üst başlığı altında "Akaide Giriş", "Bir, Tek, O", "Meleklere İman", "Vahiy ve Peygamber", "Diriliş" ve "Kaderin Mâ Bâ’dı" başlıklı ders serimizi tamamlandı.

.

Yaz Kampı çerçevesinde öğrencilerimize YDS sınavına yönelik dil kursu desteği sağlandı. Dil kursu derslerin akışına uygun şekilde program akışına dahil edildi. 

.

Kıymetli hocaların katılımıyla gerçekleşen derslerin yanı sıra kampa katılan öğrenciler gönüllülük esasına dayalı olarak ilgi alanlarına yönelik sunumlar gerçekleştirdi. Bu sayede çeşitli alanlardan farklı konular üzerinden sunumlar yapıldı ve sunumlar üzerinden kritiklerde bulunuldu. 

.

Geleceğin Akademisyenlerini Arıyoruz Lisans Destekleme Projesi kapsamında 2019 Yaz Kampı’na katılan öğrencilerimizle birlikte Prof. Dr. Mehmed Said Hatiboğlu hocamızı ziyaret ettik. Bizleri o güzel gönlü kadar zengin ve samimi kütüphanesinde ağırlayan üstadımızı iki saat boyunca dinlerken ilim adamı olmanın bir yaşam tarzı olduğunu gözleme fırsatı bulduk.

.

Geleceğin Akademisyenlerini Arıyoruz Projesi kapsamında gerçekleştirilen 5 haftalık Yaz Kampı programı 6 Ağustos’ta yapılan kapanış oturumuyla sona erdi. Oturumda kamp süresince gerçekleştirilen dersler, kitap kritikleri, öğrenci oturumları ve etkinlikler üzerinde duruldu. Süreç boyunca ders ve etkinliklere katılım sağlayan öğrencilerden kamp hakkındaki görüş ve değerlendirmeleri alındı, bir sonraki programlar için eleştiri ve önerileri dinlendi.

.

Yaz kampına gerek şehir içinden gerekse şehir dışından katılım sağlayan tüm öğrencilerimize ve bu süreçte değerli bilgilerini bizlerle paylaşan kıymetli hocalarımız Tuncer Namlı, Dr. Necdet Subaşı, Prof. Dr. Gürbüz Deniz, Prof. Dr. Mehmet Evkuran, Prof. Dr. Mehmet Akif Koç, Prof. Dr. Asım Yapıcı, Doç. Dr. Ali Avcu’ya teşekkür ederiz.

 

Paylaş:Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş..

Yorum Ekle
  • Yenile